Koncert FISZ EMADE TWORZYWO
13 kwietnia 2024 / 19.00

13 kwietnia (sobota) 2024 roku o godz. 19.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy odbędzie się koncert zespołu Fisz Emade Tworzywo założonego przez braci Piotra i Bartosza Waglewskich.

Fisz Emade Tworzywo to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2002 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około-hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik wysoka jakość i zaangażowanie.

Ich ostatni album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu – do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta –  hip-hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim jest to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Zespół wystąpi w składzie:

Bartek Waglewski – wokal
Piotr Waglewski – perkusja
Staszek Wróbel – gitara basowa
Michał Sobolewski – gitara
Mariusz Obijalski – instrumenty klawiszowe