Kaskader

24-28.05.2024

24.05 (piątek)19:00
25.05 (sobota)19:00
26.05 (niedziela)19:00
27.05 (poniedziałek)19:00
28.05 (wtorek)19:00
29.05 (środa)KINO NIECZYNNE
30.05 (czwartek)KINO NIECZYNNE

BILETY:
normalny – 19 zł
ulgowy – 16 zł
grupa powyżej 25 os. – 14 zł

W filmie „Kaskader” nominowany do Oscara® Ryan Gosling wciela się w postać Colta Seaversa, niegdyś okrzykniętego najlepszym kaskaderem w branży, którego życie przybiera nieoczekiwany obrót, gdy wypadek na planie filmowym zmienia jego życie. Wypadek niszczy jego aurę niepokonanego, zarówno dla innych, jak i dla niego samego.

Jest pilnie potrzebny w pracy, aby uratować wysokobudżetową produkcję, reżyserowaną przez jego byłą miłość, Jody Moreno (Emily Blunt). Główna gwiazda filmu, Tom Ryder (Aaron Taylor-Johnson) zaginął, a Gail potrzebuje Colta – (byłego dublera Rydera) – aby utrzymać harmonogram (i ukryć zniknięcie Rydera), wykonując niektóre z najbardziej wyszukanych akrobacji filmowych.

Kaskader to film o tworzeniu filmów i ludziach, którzy je realizują. „Nie chodzi o superbohaterów, ale o ludzi, którzy ich grają” – mówi Gosling. „Colt jest bohaterem, który pod wieloma względami jest zwykłym facetem. Można się z nim utożsamić, próbuje znaleźć wyjście z trudnej sytuacji w której się znalazł. Jest odporny, jest osobą, którą mamy nadzieję być w trudnych okolicznościach, kimś, kto ciągle się podnosi i nie poddaje się”.

      Twórcy podziwiali zaangażowanie Goslinga na planie. „Jest bardzo zaangażowany i chętny do współpracy, a niektórzy reżyserzy mogliby uznać to za onieśmielające, ale dla mnie było to niewyczerpane źródło energii”- mówi reżyser David Leitch. „Byłem podekscytowany, że mogę pokazać pracę kaskadera ” – mówi Gosling.”Ale ważne było, abym wykonał niektóre akrobacje sam, aby podkreślić autentyczność.” Mam lęk wysokości i wiedziałem, że jednym z wyczynów kaskaderskich, które będę wykonywał, będzie upadek z wysokości 12 pięter. Myślałem, że po wykonaniu tej akrobacji pokonam ten lęk. Tak się nie stało, ale przezwyciężyłem go w tamtym momencie, ponieważ bardzo ufałem zespołowi. Oprócz upadku, zostałem również przeciągnięty przez most Sydney Harbor Bridge. Było to zaplanowane na 6 rano. Byłem tak zmęczony podczas tego wyczynu, że po jego zakończeniu poszedłem do domu, zasnąłem i obudziłem się zastanawiając się: „Czy to był bardzo dziwny sen? A może to był koszmar?”.

ograniczenie wiekowe:+15
gatunek:akcja
kraj produkcji:USA
rok produkcji:2024
format:2D napisy
czas trwania:1 godz. 54 min.
reżyseria:David Leitch
obsada:Ryan Gosling
Emily Blunt

Przy zakupie online przez system bilety24, doliczana jest prowizja w kwocie 1 zł za jeden bilet.