DKF – Jutro będzie nasze
4.07.2024 (czwartek)

4.07.2024 (czwartek) / 18:00KUP BILET

BILETY 14 zł

„Jutro będzie nasze” stał się filmem fenomenem, który niespodziewanie pobił sukces frekwencyjny zarówno „Barbie” Grety Gerwig, jak i „Oppenheimera” Christophera Nolana. Debiut Cortellesi zdobył ostatnio rekordową liczbę nominacji do nagród David di Donatello, w tym dla najlepszego filmu, a także 6 nominacji aktorskich. Mimo historycznego kostiumu, to uniwersalna i niezwykle współczesna opowieść o siostrzeństwie, zyskiwaniu niezależności i braniu życia w swoje ręce. Sukcesu filmu można upatrywać przede wszystkim w zaskakującej formie oraz jednym z najbardziej nieoczekiwanych i satysfakcjonujących filmowych zakończeń ostatnich lat. Cortellesi trudne tematy przedstawia w świeży i zupełnie nowatorski sposób, wykorzystując do tego humor, eklektyczną  muzykę i choreografię.

Paola Cortellesi, podążając śladem Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”), zagrała w „Jutro będzie nasze” główną rolę. Z Delią może utożsamić się każda z nas, bo i my dokonujemy na co dzień rzeczy niemożliwych – ogarniamy dom i pracę, dzieci i starszych członków rodziny, łagodzimy złe humory męża albo emocje nastoletniej córki. Delia urabia sobie ręce po łokcie, a w zamian dostaje tylko kolejne razy, pretensje i fochy. Jest również przekonana, że szykującą się do zamążpójścia córkę czeka podobny los. Jednak pewnego dnia przychodzi do niej list, który prowokuje ją do buntu i skłania do zaskakująco śmiałych czynów, których nikt się nie spodziewa po gospodyni domowej. „Jutro będzie nasze” emanuje duchem zmiany, wiarą w siłę kobiet i kobiecą solidarność. Jest też odą na cześć pięknych, acz burzliwych relacji matek z córkami.

Film Cortellesi w rytm włoskich ballad prowadzi nas przez współczucie, wściekłość, śmiech i wzruszenie, zarówno stawiając nas przed brutalną prawdą, jak i dając nieskończone pokłady nadziei. Bella ciao!

/źródło – gutekfilm.pl/

ograniczenie wiekowe: 15+
gatunek:obyczajowy
kraj produkcji:Włochy
rok produkcji:2023
format:2D napisy
czas trwania:1 godz. 58 min.
reżyseria:Paola Cortelles
obsada:Paola Cortellesi
Valerio Mastandrea

Romana Maggiora Vergano
Emanuela Fanelli

Przy zakupie online przez system bilety24, doliczana jest prowizja w kwocie 1 zł