„Z jazzem przez Polskę”
Trio Piotr Damasiewicz Into the Roots

W ramach cyklu „Z jazzem przez Polskę” w Trzebnicy wystąpi Trio Piotr Damasiewicz Into the Roots w składzie: Piotr Damasiewicz  – trąbka, głos, harmonium, organy, Mustapha El Boudani – guimbri, śpiew, karkabat, gitara i Paweł Szpura – perkusja. Koncert, na który zaprasza Marek Długozima – Burmistrz Gminy Trzebnica, odbędzie się w czwartek 22 czerwca 2023 roku o godz. 19.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zaproszenia do odebrania w kasach Kina Polonia w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki (ul. Prusicka 12, Trzebnica). Liczba miejsc jest ograniczona.

W programie będzie można usłyszeć utwory z dwóch poprzednich albumów zespołu: „Śpiwle” i „Watra” inspirowanych muzyką świata, szczególnie Marokiem i Karpatami. Muzycy przedpremierowo zaprezentują również niektóre utwory z najnowszej płyty, która ma ukazać się jesienią tego roku inspirowane Kulturą Indian, którymi muzycy zainspirowali się podczas swojego tournee po Meksyku.

fot. Marcin Oliva Soto

Cykl koncertów „Z jazzem przez Polskę” to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju. Propaguje muzykę klasyczną i jazzową poprzez promocję znakomitych artystów oraz ambitnego repertuaru w miejscach, w których publiczność na co dzień nie obcuje z ambitną sztuką i nie ma możliwości uczestnictwa w ciekawych i różnorodnych działaniach kulturalnych.

Artyści zaproszeni do udziału w koncertach występują na najważniejszych polskich i europejskich scenach, a udział w imprezach wydarzeniach w ramach projektu będzie dla nich okazją do zaprezentowania się przed nową publicznością, w kameralnej odsłonie, poza większymi miastami oraz w niekonwencjonalnej scenerii.

fot. Marcin Oliva Soto

materiały promocyjne


Na Dolnym Śląsku cykl „Z Jazzem przez Polskę” jest współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Dolnośląskie Laboratorium Kultury. Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

oficjalna strona Piotra Damiasiewicza: piotrdamasiewicz.com

W razie jakichkolwiek pytań lub dodatkowych informacji  prosimy o kontakt:

71 312 12 43 – Biuro Kina Polonia

71 312 09 47, wew. 221 – Kasy Kina Polonia