Ranny ptaszek
7 marca 2019 r.

UWAGA!
SPEKTAKL Z POWODU CHOROBY AKTORA PRZEŁOŻONY.
NASTĘPNY TERMIN PODAMY WKRÓTCE.

Z przykrością informujemy, że z powodu nagłej choroby aktora, zmuszeni jesteśmy przenieść spektakl „RANNY PTASZEK” na inny termin. Datę podamy już wkrótce!
Wszystkie bilety zakupione w Kasie Kina Polonia zachowują ważność. Osoby, które chcą zrezygnować z zakupionych biletów proszone są o ich zwrot w Kasach Kina.
Bilety zakupione online tracą ważność. W sprawie zwrotu pieniędzy skontaktuje się z Państwem przedstawiciel serwisu bilety24.

Sala Widowiskowa Gminnego Centrum Kultury

7 marca 2019 r. | 18:00 | 80 zł

bilety:
kasy Kina Polonia / pt-wt / 14:00-20:00
kinopolonia.bilety24.pl
kupbilecik.pl

rezerwacje:
71 312 12 43 / pon-pt 7:30-15:30
71 312 09 47 wew. 221 / pt-wt 14:00-20:00

czas trwania: 100 min., bez przerwy

„Ranny ptaszek” Colleen Murphy to mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia. Dwa akty rozpięte na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot. „Ranny ptaszek” to czarna komedia o starej miłości i nowej odwadze. Spektakl wzruszał do łez prapremierową widownię w Londynie, bawił teatromanów w Montrealu i Vancouver. Sztuka nagradzanej kanadyjskiej dramatopisarki i reżyserki filmowej, Colleen Murphy, nareszcie do obejrzenia w Polsce!
W obsadzie Barbara Bursztynowicz, aktorka teatralna i filmowa, od wielu lat oglądana przez telewidzów w roli Elżbiety Chojnickiej w „Klanie”. Partnerują jej Włodzimierz Matuszak – Telewidzowie polubili go w roli sympatycznego, 55-letniego proboszcza Antoniego Wójtowicza w serialu „Plebania” – i Tomasz Ciachorowski, który wciela się w rolę nieproszonego gościa. Aktor młodszego pokolenia znany m.in. z seriali: „Barwy Szczęścia”, „M jak Miłość”, „Na dobre i na złe”. Reżyser Dariusz Taraszkiewicz zabiera nas – niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym – w dziką podróż kolejką górską. Powolne, chwilami wręcz nudne, wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się jednak szaleńczą jazdą w dół. Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle „malowniczym” tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego. 
Ranny Ptaszek skłania do refleksji, co warto jest w życiu traktować ze śmiertelną powagą, a co z przymrużeniem oka; lub też: czy lepiej to robić samemu, czy jednak w parze… „Ranny ptaszek” jest komedią, która śmieszy bez wymuszania rechotu i wzrusza bez sentymentalizmu.