ODWOŁANE – DKF – Haxan Ensemble muzyka do filmu niemego na żywo 8.12.2022

ODWOŁANE
8 grudnia / 18:00

Z przykrością informujemy, że planowana na 8 grudnia projekcja niemego filmu „HAXAN” z muzyką i lektorem na żywo, została odwołana.

O kolejnym terminie poinformujemy Państwa wkrótce.

Haxan Ensemble

8 grudnia 2022 roku o godzinie 18.00 w sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy w ramach ostatniego w tym roku DKF-u wystąpi Haxan Ensemble.

W roku 2022 przypada 100 rocznica nagrania i emisji duńsko-szwedzkiego filmu „Häxan” wyreżyserowanego w 1922 roku przez Benjamina Christensena. W związku z tak wyjątkową rocznicą, grupa Haxan Ensemble postanowiła oddać hołd twórcy i uczcić to wydarzenie specjalnymi pokazami filmowymi, zilustrowanymi graną na żywo autorską muzyką oraz lektorem czytającym przekład oryginalnego tekstu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, którzy szukają wydarzeń nietypowych i niszowych, tworzymy niepowtarzalny seans filmowy połączony z koncertem, a nasze aranżacje muzyczne ilustrujemy autorską ścieżką dźwiękową, w której noisowa elektronika zderza się z bogatym instrumentarium akustycznym. Nasz zespół składa się z siedmiu osób, wykorzystujących podczas koncertu kilkanaście instrumentów, w tym: syntezatory analogowe, harfa, altówka, flety poprzeczne i alikwotowe, klarnet, lutnia romantyczna, didgeridoo, banjo, gitara elektryczna, taglharpa, bouzouki, zestaw perkusyjny, bogate perkusjonalia i wiele innych.

Film „Häxan”, przez krytyków, jest klasyfikowany jako niemy horror dokumentalny, a jego fabuła porusza tematy związane z polowaniami na czarownice, przeprowadzaniem sądów nad wiedźmami, w okresie między średniowieczem a renesansem. Film ten podkreśla również problem społeczny i pozostawia widza z pytaniem, czy na przestrzeni ostatnich stuleci nasz sposób postrzegania osób chorych i samotnych zmienił się, czy nadal tkwimy w średniowiecznych stereotypach?

ograniczenie wiekowe: +15
gatunek:Dokumentalny / Horror / Niemy
kraj produkcji:Szwecja
rok produkcji:1922
format:2D niemy
czas trwania:1 godz. 27 min.
reżyseria:Benjamin Christensen